#SosyalMedya – Yapılan bir araştırmaya göre eğer yılda bir kitaptand daha fazlasını okuyorsanız 16 yaşından büyük Amerikalılardan daha fazla kitap okuyorsunuz demektir.

Elbette içinde bulunduğumuz dijital çağda kitap okumaya zaman bulmak oldukça zor oluyor. İşin güzel tarafı ise akıllı telefonunuz veya tabletiniz size bu konuda yardımcı olabilir.

Bu yazımızda akıllı cihazlarınızda okumanızı kolaylaştıracak uygulamaları tanıtacağız.

1. Instapaper: İnternet zerindeki bir metni bilgisayarınıza kaydetmenizi sağlayan uygulama ayrıca yazının okunmasını da kolaylaştırıyor.

2. Syllable: Hızlı okumanızı sağlayan bu uygulama oldukça faydalı

3. Dictionary.com Dictionary & Thesaurus: Oldukça başarılı çeviri özelliklerinin yanında uygulamanın çok başarılı mutlaka öğrenmeniz gereken günün kelimesi özelliği mevcut.

4. Readmill: E-okuma uygulaması olan Readmill’de okuduğunuz kitap hakkındaki konuşmalara katılabiliyor ve başkalarının düşüncelerini öğrenebiliyorsunuz. En son güncelleme ile en büyük online kitap kulübü konumunda.

5. Goodreads: Kitap eleştirilerini okuyabileceğiniz ve yazabileceğiniz bu site sayesinde hangi kitabı okuyacağınıza karar verebiliyorsunuz.