#SosyalMedya – Amerika’daki Akıllı telefon kullanımı ile ilgili yeni bir araştırma yayınlanırken BlackBerry’nin kaybetmeye devam ettiği ortaya çıktı.

Bu araştırmaya göre Amerika’daki kullanıcıların yüzde 52si Android kullanıyor. Geçtiğimiz temmuz dönemine 0.4 oranında bir artış görüldü Android‘de. Ayrıca Apple 0.2 puanlık artışla yüzde 40.6ya ulaştı. Windows Phone ürünleri ise 0.2 puanlık bir artışla yüzde 3.2ye ulaştı. Blackberry ise yüzde 7 oranında bir azalma gördü ve 3.6 seviyesine indi.

Apple‘ın yeni çıkardığı telefonların onun pazar payına büyük bir etkisi olmadığını görüyoruz. Yüzde 0.2 puanlık bir artışla 40.6ya çıkan Apple biraz daha yerinde saymış durumda. Samsung ise yüzde 24.1lik pazar payını yüzde 25.4e çıkartarak önemli bir artış yaşadı. Motorola pazar payında üçüncü olup 0.1 artışla yüzde 7.0 pazar payına sahip oldu. Dördüncü olan HTC yüzde 6.7lik bir pazar payı alırken yüzde 1.3 oranında azaldı. Son olarak LG 0.2 puanlık bir azalışla yüzde 6.6 oranında pazar payına sahip oldu.

Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu olan Galaxy Note 3‘ün ona büyük bir katkı sağladığını gördük.