Anadolu Efes basketbol takımı oyuncularına yönelik gizli kamera çekimi ile TBWA \ İSTANBUL reklam ajansı tarafından gerçekleştirilen reklam projesi, bu sabah itibariyle basına servis edildi ve günün ilk saatlerinden bu yana çığ gibi büyüyen paylaşımlarla ve övgülerle, sosyal medyayı adeta salladı!

Günün erken saatlerinde basınla ve sosyal medya mecralarıyla paylaşılan bu ‘gizli kamera sürprizi’ temalı reklam filmi, günün en çok beğeni alan ve paylaşılan videosu oldu.

Anadolu Efes basketbol takım oyuncularının bir klasik müzik konserine katılımıyla başlayan video, oyuncuları bir süre gizli kamera ile çektikten sonra, oyuncuları ve tabii reklam izleyicilerini çok şaşırtan ‘sürpriz’ devreye giriyor; tüm salon ayaklanıyor, hatta tam manasıyla ‘yıkılıyor’!

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen sürpriz reklamın çekiminde, daha önceki Anadolu Efes reklamında da kullanılarak taraftarlara ithaf edilmiş ve artık takımla bağdaşmış olan Duman grubunun ‘Senden Daha Güzel’ şarkısı yine kullanılıyor.

Anadolu Efes’in bu başarılı viral reklamı, her ne kadar büyük beğeni ve övgü sözcükleriyle büyük paylaşım sayılarını yakalamış olsa da, bazı eleştirilerden de kurtulamadı. Anadolu Efes reklamının Heineken’in Real Madrid – Milan maçı için yaptığı viral reklamdan esinlenildiği düşüncesi sosyal medyada çok konuşulan konulardan biri oldu. Fakat ilham alınmış bile olsa Anadolu Efes reklamının başarılı bir viral olduğunu söylemek kaçınılmazdır. Anadolu Efes oyuncularının şaşkınlığı ve doğal halleri, izleyicinin de duygularına hitap ederek reklamın içine çekmeyi başarıyor ve reklam bitiminde geriye, yüzlerde gülümseme ve sırıtma karışımı bir gururla, gaza gelmiş bir kitle kalıyor.

*

Anadolu Efes’in Çok Beğenilen Viral Reklamı:

Anadolu Efes’e Gizli Kamera Sürprizi

 

Heineken’in Dünya Çapında Çok Beğenilen Viral Reklamı:

Heineken’in Heineken Italy. Case Study – Champions League Match vs Classical Concert