#SosyalMedya – Daha büyük bir iPhone söylentileri bitmek bilmiyor. Bu söylentilerin yanında daha büyük bir iPad‘de konuşulanlar arasında. Söylentiye göre Apple 12.9 inçlik bir iPad üzerinde çalışıyor.

Aslında bu söylenti bir süredir devam ediyordu. The Korean Times‘a göre Apple 2014 yılının başlarında yeni iPad‘i tanıtabilir. Aslında Apple büyük tabletler alanında önemli satışlar yapan LG ve Samsung‘u yakalamak istiyor.

Eğer bu iddianın doğru olduğunu düşünürsek ortada birçok soru işareti bulunuyor. Bunlardan ilki piyasaya sürüş tarihi. Bilindiği gibi Apple iPad tanıtımlarını Ekim ayında yapıyor ve sene başındaki bir tanıtım garip gelebilir.

Bir diğer soru işareti ise 13 inçlik tabletler satmazken Apple‘ın neden onu çıkarmak istemesinde yatıyor. Gerçekten de piyasaya sürülen tüm 13 inçlik tabletler başarısız oldu.

Bazı söylentiler ise Apple‘ın dokunmatik bir MacbBook Air üzerinde çalıştığını söylese de aslında Apple‘ın böyle bir amacı bulunmuyor.

Bir diğer taraftan Apple söylentilerinin çoğunun yalan olduğunu düşünebiliriz ancak bozuk bir saat bile günde iki kere doğruyu gösterir.