#SosyalMedya – Artık şirketler pazarlamada dijital dünyaya daha fazla önem veriyorlar. Dergiler, kitaplar, makaleler, nasıl yapılır rehberleri gibi araçlar şirketlerin güvenini kazanmış durumda.

Sosyal medya siteleri ise bir bilginin veya içeriğin kişiden kişiye yayılması ve böyle potansiyel müşteriler o üründen veya hizmetten haberdar olmasını sağlıyor.

LinkedIn‘in yayınladığı bu infografik araştırma katılan pazarlamacıların yüzde 93ü içerik pazarlamasını kullanıyor ve yüzde 58i ise önümüzdeki yıl pazarlama bütçelerinde yer vermeyi düşünüyor.

İçerik pazarlaması yapan pazarlamacıların yüzde 87si sosyal medya sitelerini pazarlama taktiklerinin bir parçası olarak görüyor. Yüzde 91i LinkedIn‘i tercih ederken yüzde 85i Twitter ve yüzde 81i Facebook‘u seçiyor.

En az tercih edilen sosyal platformlar ise Foursquare, Tumblr ve Vine oluyor. Yüzde 14lük seçilme oranıyla bu platformlar en son sırada yer alıyor.

Mobil cihazlar pazarlamacılar için alt sıralarda yer alıyor. Sadece yüzde 38i mobil cihazlar için pazarlama yaparken yüzde 34ü e-kitap kullanıyor ve yüzde 28i mobil uyulamaya sahip. Ayrıca pazarlamacılar arasında yazılı medya önemli bir kayıp yaşadı. Sadece pazarlamacıların yüzde 35i yazılı medyayı kullanıyor.