#SosyalMedya – Bir blog platformu olan Tumblr güzel resimlerle, kaliteli tasarımlarla dolu olabilir. Ancak bu onun kusursuz olduğu anlamına gelmiyor. Yararlı olabilecek bazı özelliklerden eksik olan site bu eksiklikleri yardımcı uygulamalarla kapatıyor.

Sizin için bu uygulamaların en çok kullanılanlarını seçtik.

1. Missing e: Orjinal bir uygulama olduğunu iddia eden Missing e en başarılılarından bir tanesi. Daha hızlı reblog, daha kaliteli bir editör gibi servislerle büyük beğeni topluyor.

2. X Kit: Tumblr deneyiminize 40 yeni eklenti ekleyen bu uygulama Chrome, Opera, Safari ve Firefox üzerinde daha elişmiş kontrol yapabilmenizi sağlıyor.

3. Tumblr Savior: Gördüğünüz içerikleri siyah ve beyaz listeye atmanızı sağlayan bu uygulamada siyah listeye attığınız hesapların gönderilerini görmüyorsunuz. Beyaz liste ise sürekli göreceğiz gönderileri içeriyor.

4. Tumblr Hate: Tumblr Savior‘a benzer bir şekilde görmek istemediğiniz gönderileri işaretlediğiniz bu uygulamayı Tumblr Savior ile aynı anda kullanamıyorsunuz.

5. Post to Tumblr: Google Chrome üzerinde size doğrudan internet sitesinden paylaşma imkanı veren bu uygulama en iyilerinden birisi. Ayrıca uygulama Firefox üzerinde de en iyilerinden bir tanesi.