#SosyalMedya – Facebook sürekli olarak güncellediği haber akışı algoritmasında yeni düzenlemeler yaptı. Yeni yapılan güncellemeler ile birlikte kullanıcılara daha kaliteli içerik sunulacak.

Güncellemeyle birlikte kullanıcılar daha fazla haber ve hikaye linkleri görebilecekler. Özellikle mobilde bu özellik daha aktif olacak.

Artık kullanıcıların arkadaşlarının yorum yaptığı gönderiler zaman akışının üst sıralarında çıkarken bu sayede makaleler üzerinde daha fazla konuşma imkanı sunacak. Yani aynı haberi defalarca kez görebileceksiniz.

Ayrıca Facebook ilgili diğer makaleleri önermeye başlayacak. Kullanıcının kendi zaman akışında tıkladığı linklere göre karşılarına çıkacak bu öneriler orijinal makalenin altında yer alacak.

Aslında bu adımlar Facebook‘un kullanıcılara etraflarında olup bitenleri haber vermek istemesinin bir sonucu. Ayrıca Facebook‘un çok önemli haber trafiğinin olması da bu değişiklik üzerinde büyük bir etken.

Yapılan araştırmaya göre Amerikalı yetişkinlerin yüzde 30u haberleri Facebook‘tan takip ediyor.

Özellikle haber akışı konusunda Twitter ile rekabet eden Facebook Pinterest ve LinkedIn‘in de katılımıyla bu alanda yoğun bir rekabetin içine giriyor.