Yeni güncelleme ile Galaxy S4’ün hafıza sorunu çözüldü.

Hatırlanacağı gibi 16 GBlık Galaxy S4 satın alanların yaşadığı en büyük sorun hafızanın yarısından fazlasının telefona yüklü olan uygulamalara harcanmasıydı. Telefon hafızasının 9.15 GBlık bölümü kullanan uygulamalar yüzünden kullanıcıya yeterli boş alan kalmıyordu.

Ayrıca uygulamaların hafıza kartlarına yüklenememesi gibi başka sorunlarda ortaya çıkmıştı.

Bu durum sebebiyle yoğun şikayet alan Samsung ise yeni bir güncelleme yayınladı ve bu soruna bir çözüm getirdi. Artık Galaxy S4 kullanıcıları uygulamaları hafıza kartları üzerine yükleyebilecekler.

Güncelleme ile beraber gelen diğer yeniliklere baktığımız zaman kamera yazılımda iyileştirmeler, HDR video kayıt imkanı, artan okunabilirlik, yarı şeffaf durum çubuğu ve bazı hataların düzeltildiğini görüyoruz. Ayrıca Smart Pause‘un açıp kapanması değiştirildi, ayarlar bölümüne yeni ikonlar eklendi.

357MB boyutundaki güncelleme şu anda sadece Snapdragon çip setini kullanan Galaxy S4 sürümleri için indirilebilir durumda ve güncelleme sadece Almanya da geçerli. Ancak diğer ülkeler için bu güncellemenin kısa zaman içerisinde yayınlanacağını düşünüyoruz ve Exynos çip setini kullanan cihazlar da güncellemeyi yakın zaman içinde indirilebilecekler.

Güncellemeyi Samsung Kies ve FOTA aracılığı ile yükleyebilirsiniz. Ayrıca eğer güncellemenin sizin için çıkmasını beklemek istemiyorsanız eğer güncellemeyi internetten indirip telefonunuza kendiniz yükleyebilirsiniz.

Galaxy S4 kullanıcılarının büyük sıkıntı yaşadığı bu sorun yeni güncellemeyle birlikte çözülmüş oldu ve kullanıcılar uzun bir zamandan sonra rahat bir nefes aldı.