#SosyalMedya – Galaxy Note 3 piyasaya sürülmeden önce cihazın optik görüntü sabitleyicisine sahip olacağı düşünülüyordu. En son olarak Samsung‘a ait iki tane optik görüntü sabitleyicisi ortaya çıktı.

Birisi 13 diğeri 16 mega piksel çözünürlükte olan bu parçaların Galaxy S5‘e ve bir başka modele takılacağı düşünülüyor. Aslında bu haber birçok farklı kaynak tarafından doğrulanmış durumda.

S5 ile alakalı ortaya çıkan bir sorun da Galaxy S serisinin çok fazla satması ve bu yüzden kamera üreticilerinin yeterli tedariki sağlayamayacağı. Böyle bir durumda 2014 yılının başlarında çıkması beklenen cihazın piyasaya sürülme tarihi gecikebilir. Birçok farklı kaynak bu soruna işaret ediyor ve Samsung’u dikkatli olmaya çağırıyordu.

Görüntü sabitleyici bir kamera için oldukça önemli bir özellik. Fotoğraf çekerken elinizin titremesini azaltan bu özellik sayesinde daha net fotoğraf çekebilmek mümkün oluyor.

Şimdiye kadar gelen bilgileri derlediğimiz zaman ise metal bir çerçevenin olabileceğini ve 64bit destekli bir işlemcinin yer alabileceğini görüyoruz. Elbette bu iddiaların hepsinin doğru olabileceği gibi hiçbirinin gerçek olmaması da mümkün olabilir.