Eğer bir Gmail kullanıcısı iseniz büyük ihtimalle Google Chat özelliğinin eski sürümünü kullanıyorsunuzdur. Şirket neredeyse 5 ay önce bu özelliği güncellemiş olsa da birçok kullanıcı bunun farkında değil.

Kullanıcılar yeni uygulamayı bilmedikleri için onu kullanamıyorlar kısacası. Yeni chat özelliği artık Google+ Hangouts ile destekleniyor ve bütün Google platformlarını tek bir noktada buluşturuyor. Bunun için Gmail‘deki chat menüsünün üstünde yazan yeni hangoutsa geçin seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.

Ancak eski chat arayüzüne alışmış olanlar hangoutsa geçme konusunda kararsız olabilirler ancak bu durumda kalmaya hiç gerek yok. Yeni hangout ile kullanıcılar fotoğraf göndermeye başladı. Bu oldukça önemli bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca eski Google Chat‘ten daha şık bir arayüze sahip. 500’den daha fazla emojis bulunuyor ve size gönderilen uzun bir mesajı kopyalabiliyorsunuz.

Bir diğer önemli özellik ise eğer Google+ kullanıyorsanız attığınız mesajların cep telefonunuza gitmesinde yatıyor. Ayrıca 10 kadar kişi ile birlikte görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz.