Google+‘a gelen yeni güncelleme ile artık internet sürümü üzerinde yaptığınız tüm hareketleri mobil sürümden de takip edebileceksiniz.

Bu güncelleme günümüzde tüm sosyal medya sitelerinin mobil uygulamalarında olması beklenen bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Bir sosyal medya sitesinin internet sürümü ve mobil sürümü bu sayede birleşiyor.

Bu güncellemenin sağladığı en büyük faydalardan biri internet sürümünde okuduğunuz bir haberin mobil sürümde tekrar karşınıza çıkmasını engelliyor. Ayrıca Google bildirim bölümünü ikiye ayırmış durumda. Okunan ve okunmayan bildirimler olarak iki bölüm sayesinde bildirim bölümündeki karışıklık azalmış oluyor. Bir diğer yenilik ise internet sürümünde bulunan çan simgesi mobil sürüme de gelmiş bulunuyor. Bu simge yardımı ile yeni içeriklerin geldiğini görebiliyorsunuz ve ona basarak bu içerikleri okuyabiliyorsunuz.

Bu özelliklerin yanında artık Google+ fotoğraflarını silebilme imkanına kavuşuyorsunuz. Photo wiev ismindeki fotoğraf görüntüleme bölümünden bu işlemi kolayca yapabiliyorsunuz. Ayrıca navigasyon menüsünün kaydırılması diğer Google uygulamalarında olduğunu gibi güncellenmiş. Gmail ve Play Music uygulamalarında olduğu gibi navigasyon menüsünün kullanım kolaylığı arttırılmış. Bir diğer yenilik bir gönderiye tıkladığınız zaman kaç tane yorum ve tekrar paylaşım olduğunu görebilme kolaylığında ortaya çıkıyor. Bu sayede gönderilerinizi veya takip ettiğiniz gönderilerin durumunu daha rahat öğrenebiliyorsunuz.

Google+ bu güncelleme ile uzun zamandır beklediği fırsatı bulmuş olabilir ve mobil kullanıcıları daha fazla kendine çekebilir. Ancak hala Google+‘ın kullanıcılarını içinde uzun bir süre tutamaması var ve bu sosyal ağın karşısındaki en büyük sorunlardan bir tanesi.