HTC ürün çeşitlerini arttırmaya çalışıp pazardaki konumunu büyütmek isterken One‘ın küçük kardeşi One Mini‘den yeni fotoğraflar ortaya çıktı.

HTC One Mini HTC One ile aynı 4 mega piksel UltraPixel kamerasını kullanacak. Ön kamera ise 1.6 mega piksellik bir kamera kullanılacak. 4.3 in. büyüklüğünde olan ekran 720×1280 piksel çözünürlüğünde olacak.

Telefon gücünü 1.4GHz hızında çift çekirdekli bir işlemciden alacak. Adreno 305 grafik işlemcisi ise cihazın görsel özelliklerini belirleyecek. 1GB RAM kullanılacakken şu an için dahili hafızanın ne kadar olacağı bilinmiyor. Özellikler açısından S4 Mini ile benzerlikler taşıyan HTC One asllında bu ürün gamındaki temel beklentileri karşılayabiliyor.

Aslında cihazın resimleri daha önce de sızmıştı. Büyük ağabeyi One’a oldukça benzeyen cihazın plastik bir kasa yerine alüminyum kasa kullanmaya devam edeceği düşünülüyor. Bu da bize One kalitesinin devam edeceğinin ipucunu veriyor.

Aslında HTC son aylarda büyük bir atılım yapmaya çalışılıyor. One ile başlayan bu süreç durumu kötü olan şirketi kurtarmak için atılması gereken adımları içeriyor. Özellikle kendine rakip olarak Samsung‘u alan şirket bunun için de çeşitli ürünler ortaya çıkartıyor. One Mini S4 Mini‘yi hedef alırken çıkartacağı phablet sınıfındaki cihaz Galaxy Note serisini hedef alıyor. Şirket bir taraftan ürün yelpazesini genişletirken bir diğer yandan da sıklıkla eleştirildiği reklam ve pazarlama konusunda adımlar atmaya başladı. Bunun için ünlü isim Robert Drowney jr. ile bir reklam anlaşması yapan şirket pazarda daha iyi konumlandırılmaya çalışıyor.