#SosyalMedya – Çalışanların yüzde 40ı işleri sevmiyorlar. Durum böyle olunca bu durumun sebepleri sorgulanmaya başlanıyor. Özellikle o yüzde 60ın işleri neden sevdiği önemli bir tartışma konusu.

Tınypulse isimli şirketin 40,000 kişi ile yaptığı araştırma bu konuda önemli bilgiler sağladı. Bu araştırmaya göre insanların işlerini sevmelerinin 5 ana sebebi var.

1. Birliktelik: İnsanların işleri sevmelerindeki en önemli sebep iş arkadaşları oluyor. Bu yüzden iş aramanın yanında iş arkadaşı aramak önemli bir iş bulma yöntemidir.

2. Özgürlük: Çalışanların belirli oranlarda özgür olmaları aslında işlerin istdiklerinin temelinde yer alıyor. Özgürlük ve esneslik çalışanların işlerini sevmelerini sağlıyor.

3. İş yeri kültürü: Çalışanlar için bulundukları ortam oldukça önemlidir. Eğer iş yerindeki kültür çalışanın hoşuna gidiyorsa o işyerinden memnun oluyor.

4. Değişim: Çalışanlar aynı işi sürkli olarak yapmaktan sıkılırlar ve bu sıkıntı iş yerinde sıkıntının temelini oluşturur. Bu durumda çalışanların geçici işlerde veya iş değişimleri ile yeni heyecanlar yaşaması sağlanabilir.

5. Mücadele: Çalışanların sevdiği bir diğer şeyde mücadeledir. Ancak bu mücadele sürekli olmamalı. Çok büyük hedefler olmalı ve o hedefler başarıldığı zaman ödülllerde olmalı. Bu sayede çalışan iş yerinde geçen zamandan keyif alabilir.