#SosyalMedya – Instagram‘ın Windows Phone‘lar için çıkması oldukça uzun zamandır bekleniyordu. Bu beklentinin sonunda Instagram Windows Phone‘lar için piyasaya sürüldü ve ayrıca Google tarafından satın alınan sosyal trafik uygulaması olan Waze‘de piyasaya sürüldü.

Windows Phone kullanıcıları Instagram’ın beta sürümünü Windows Phone Store‘dan inirebilir. Hemen hemen diğer işletim sistemlerindekine benzer bir şekilde çalışan uygulama bazı özelliklerden eksik durumda. Video çekme ve yükleme, fotoğraf etiketleme henüz kullanılamayan özelliklerin arasında yer alıyor.

Ayrıca uygulamanın fotoğraf çekme özelliğinden de yoksun olduğu belirtiliyor.

Instagram‘dan yapılan açıklamaya göre onun Windows Phone‘a gelmesi onun için oldukça önemli bir adım anlamına geliyor. Her ne kadar akıllı telefon pazarının büyük çoğunluğunda uygulama mevcut olsa da Windows Phone‘lara da geldiği zaman daha geniş bir çerçevede kullanılabilir olacak.

Elbette Instagram’ın bu yükselişi onun için oldukça önemli. Bir diğer taraftan uygulama eksikliği yüzünden sorun yaşayan Windows Phone dünyası Instagram’ın gelmesi ile birlikte bu eksikliğini önemli oranda kapatmış olacak.