#SosyalMedya – Instagram yeni mesajlaşma özelliğini tanıttıktan sonra gözler Snapchat cephesine çevrildi.

Instagram yeni özelliğini tanıttıktan sonra iki uygulama arasındaki benzerlikler artmaya başladı. Daha önce Facebook‘un 3 milyar dolarlık teklifini reddeden Snapchat aslında şirketin Instagram’a verdiği rakamın iki milyar dolar fazlasını reddetmiş oldu.

Aslında özelliklere baktığımız zaman iki uygulamanın da benzer fotoğraf özelliklerine sahip olduğunu görüyoruz. Bunun yanında Instagram 15 saniye Snapchat ise 10 saniyelik videolar çekebiliyor. Ayrıca Instagram‘da filtreler varken Snapchat‘ta bu özellik bulunmuyor.

Fakat Snapchat fotoğrafların üzerine resim çizebilme özelliğini sunuyor. Snapchat‘a özgü bir diğer özellik ise zamanlama özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar paylaşımları istedikleri zamanda yapabiliyorlar.

Ayrıca Snapchat kullanıcıları resimlerinin üzerlerine metin ekleyebiliyorlar. Bu özellik Instagram‘da resimlerin dışında eklenebiliyor.

Instagram‘a özgü bir diğer özellik ise fotoğrafları beğenme özelliği. Şu an için sadece Instagram‘ın reklam özelliği bulunuyor.

Bu açıdan bakıldığı zaman hangi uygulamanın daha başarılı olduğuna karar vermek oldukça güç. Ancak Instagram‘ın 1 milyar dolara satıldığını ve Snapchat‘ın 3 milyar doları reddettiğini hatırlatmak gerekiyor.