#SosyalMedya – Önceden ziyaretçilerinizin nereden geldiğini anlamak internet siteleri için yeterliyken şimdi sosyal medya pazarlaması ve reklamlar gündeme geldi.

Biraz daha temele indiğimiz zaman bir analiz platformu size aradığınız birçok bilgiyi verebiliyor. Bu sayede hem kendinizi daha iyi ifade edip daha fazla trafik alırken hem de bu bilgi ile reklamlarınızı yerleştirebilir ve onları daha faydalı olarak kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya: Sosyal medya aslında sadece tarafik veya konuşmadan ibaret değildir. Aynı zamanda kullanıcıların nasıl gördüğünü de gösterebilir sosyal medya. Var olmayan bir ilişki kurmak ve var olan ilişkileri güçlendirmek için kullanılabilir.

Organik Aramalar: Her ne kadar aramaların sosyal medya kadar önemli olmadığı söylense de aslında bu doğru değildir. Sitenizin sosyalden çok trafik alması eğer arama sonuçlarından yeterli trafiği almıyorsa çok anlamlı değildir. Ayrıca arama motorları arama sonuçlarını genişletebilmek için yoğun bir biçimde çaba sarfediyorlar.

Reklam: Aynı anda Facebook ve Google‘a reklam vermek trafiğinizi önemli ölçüde arttıracaktır. Böyle olunca da reklam vermek hala en önemli yöntemlerden bir tanesidir. Daha fazla reklam vererek ve daha doğru reklam vererek sitenizi çok farklı bir noktaya getirebilirsiniz.