#SosyalMedya – Online resim paylaşım uygulaması olan Pinterest iş dünyasında oldukça önemli bir yere oturmak üzere. Özellikle küçük işletmeler ondan faydalanabilirler.

Geçtiğimiz günlerde 225 milyon dolar fonlama ile birlikte 3.8 milyar dolarlık bir değere ulaşan şirket özellikle kadın kullanıcılar arasında yoğun bir popülerliğe sahip. 

Bu yüzden işletmeniz için Pinterest‘i daha verimli kullanmanız için ipuçları hazırladı.

1. Sitenizi pin dostu yapın: Sitenizde Facebook, Twitter‘da paylaşmak için tuşlar bulunurken bunların arasında Pinterest olmazsa olmaz. Sitenizden kolaylıkla pinleme yapılabilmesi gerekir.

2. İçeriğinizi düzenleyin: Bilindiği üzere Pinterest size boardlar yani panolar oluşturma imkanı sunar. Size düşen görev ise panolarınızı düzenlemektir. Kullanıcıların aradıklarını daha kolay bulmasını sağlamanız gerekiyor.

3. Pinlerinizde markanız olsun: Kullanıcılar bir fotoğrafınızı paylaştığı zaman üzerinde logonuz varsa onu da paylaşmış olur. Bunu unutmayın. Logonuzun daha fazla yayılması ise markanızın daha fazla bilinmesi anlamına gelir.

4. Alışveriş dostu bilgiler: Diğer sosyal ağlara göre Pinterest daha alışveriş dostu bir sitedir. Durum böyle olunca sizde bililerinizi alışveriş dostu bir şekilde sunmalısınız.

5. İletişimde olun: Sosyal ağlarda şirketinizi tanıtmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey iletişimde olmanız gerektiğidir. Takipçi kazanmak için insanları takip etmeniz işe yaramaz onlarla iletişimde olmanız gerekir. Gelen sorulara cevap vermeniz, sizinle alakalı olan pinleri paylaşmanız anlamına gelir ve bunu yapmadan sosyal ağlarda var olamazsınız.

Eğer Pinterest kullanımında daha dikkatli olursanız ondan faydalanmamanız mümkün değildir. Sadece onu anlamak gerekir.