#SosyalMedya – Eğer sizde işletmeniz ile ilgili fikirlerin arasında sıkışıp kaldıysanız biraz ara verip derin bir nefes almak iyi gelebilir. Küçük ve orta ölçekteki işletmeler büyüklerinki kadar imkanlara sahip değiller.

Günümüzde pazarlama alanında şirketler online ve offline çözümleri anlamaya çabalıyorlar. Bu yazımızda işletmenizi yükseltecek yöntemleri anlatacağız.

1. Halkla İlişkiler

Müşterilerin dikkatini çekmeye yarayan bu yöntemde amaç kampanyanın doğaçlama görünmesini sağlamaktır. Ürünlerinizi bloglara önerirsiniz ve pazarlamanız başlamış olur.

2. Podcast

Podcast oldukça önemli bir yöntemdir. Kısa kliplerde şirketiniz, endüstriniz veya ürünleriniz hakkında bilgi verirsiniz ve bu bilgiler canlı veya sonradan izlenebilir hale gelir

3. Viral Video

Viral videoların ne kadar popüler olduğu ortadadır. Bir tane çekerek videonuzu çok daha ötelere taşıyabilirsiniz.

4. Bloglara Yapılan Yorumlar

Başka bloglara veya forumlara ürünleriniz ile ilgili yorumlar yapmak hem sizi daha güvenilir kılarken hem de ürününüzü daha iyi tanıtabilirsiniz.

5. Ziyaretçi Blog Yazarları

Daha geniş bir çerçeveye ulaşmak için gerekli bir yöntemdir. Sadece blogları doğru seçmek gerekir sonra bir kaza ile karşılaşabilirsiniz.

6. QR Kodları

Ürünlerinize yerleştireceğiniz QR kodları ile olukça eğlenceli zamanlar yaşatabilirsiniz.

7. Makaleler

Sizin hakkınızda yayınlanacak bir makale size olan algıyı elbette etkileyecektir.

8. Konuşma Yapmak

Sadece internet üzerinde yapılan pazarlama yeterli değildir. Konferanslara katılın ve şirketinizi orada tanıtın.

9. USB Bellek Dağıtın

İş kartları yerine bir USB bellek vermeniz çok daha mantıklı olacaktır. Özellikle kartlar atılırken USB bellekler saklanıyor. Bu çok da başarılı bir yöntemdir.

10. Sponsor olun

Sponsorluk bir kazan kazan anlaşmasıdır aslında. Ayrıca bu sayede size olan güveni daha güçlendirirsiniz ve insanların gözündeki algınız değişir.