Spotify 8 Ekim’de  John Lennon‘un tüm solo çalışmalarının yer aldığı katoloğun Spotify’da yayınlandığını duyurdu. Koleksiyon 8 stüdyo albümü ve üç derlemeyi kapsıyor. Katalog Lennon’un Woman, Jealous Guy, Imagine and Happy Xmas (War Is Over) gibi bütün kült klasik parçalarını içeriyor.

John Lennon albümlerinin tam koleksiyonu Spotify’da aşağıdaki gibi yer alıyor:

Stüdyo Albümleri

 1. Milk And Honey
 2. Plastic Ono Band
 3. Rock ‘N’ Roll
 4. Imagine
 5. Mind Games
 6. Sometime In New York City
 7. Walls And Bridges
 8. Double Fantasy

Derlemeler

 1. Gimme Some Truth – 4 CD’lik seçki
 2. Signature Box – Tam koleksiyon – 8 stüdyo albümü + 2 CD ayrı albümde yer almayan single parçalar, albüme girmeyen parçalar & ender kayıtlar
 3. Power To The People – The Hits – En İyiler Koleksiyonu

—————————————————————————————————————————-

Spotify Hakkında

Spotify, 20 milyonun üzerinde* şarkıya talep üzerine erişim sunan ödüllü bir dijital müzik hizmetidir. Hayalimiz, dünyanın tüm müziklerini nerede olurlarsa olsunlar, ne zaman isterlerse istesinler anında herkese ulaştırmaktır.  Spotify; sanatçıların adil bir pay almalarını sağlarken parçaları keşfetmenizi, yönetmenizi ve arkadaşlarınızla paylaşmanızı kolaylaştırır.

40 milyon aktif kullanıcısı ve 10 milyon ücretli üyesi ile Spotify, bugün tüm dünyada 57 piyasada pay sahibidir.

2008 yılında İsveç’te kurulduğundan bu yana Spotify, hak sahiplerine yaklaşık bir milyar Amerikan Doları kazandırmıştır. Spotify halen Avrupa’nın en büyük ikinci etiketli dijital müzik kaynağı (IFPI, 2011) ve kendi türünde dünyanın en büyük ve en başarılı müzik yayın hizmetidir.

* Küresel olarak lisanslanan şarkı sayısı. Katalog ebadı, pazara göre ve zamanla değişiklik gösterebilir.

www.spotify.com