Samsung‘un amiral gemisi telefonu Galaxy S4 piyasaya sürüldüğü zaman siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneğine sahipti. Daha sonra ürününe 4 yeni renk seçeneği daha geldi. “Bule Artic, Purple Mirage, Red Aurora, Brown Autumn ve Pink Twilight” ismindeki bu renkler S4 çeşitlerini arttırıyordu.

evleaks tarafından sızdırılan en son fotoğrafta ise cihazın “Brown Autumn” rengi gözüküyor. Daha önce diğer renkleri de sızmıştı ve herkes tarafından görülebilmişti. Ancak dikkat çekici bir nokta var. O nokta da cihazın üzerindeki Verizon logosu. Bu ürünün sadece Verizon kullanıcıları için gelecek olması gibi bir ihtimal var ki bu birçok kullanıcıyı üzecek bir haber. Eğer bu iddia doğru ise cihaz sadece Verizon kullanıcıları tarafından alınabilecek ve dünya çapındaki diğer kullanıcılar bu üründen mahrum kalacak.

Samsung Galaxy S3‘te de renk çeşitlendirme taktiğini uygulamıştı ve ürünün yeni renkleri kullanıcılar üzerinde oldukça olumlu bir etki bırakmıştı. Aynı etkinin S4 üzerinde de olması bekleniyor ve bu sayede ivmesini yitirmeye başlayan S4 satışları tekrardan düzelebilir. Henüz bu yeni renk ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Hatta bu rengin sadece Verizon kullananlara mı sunulacağı yoksa tüm dünya çapında pazar da yer mi bulacağı soruları şu an için bilinmezliğini sürdürüyor. Ancak Verizon‘un kahverengi Galaxy S4’ü yakın zamanda piyasaya sürmesini bekliyoruz. Diğer S4 renklerinin ise ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor ancak Samsung‘un onları da ikinci çeyrek içinde piyasaya sürmesi beklenebilir. Özellikle sonbaharda Galaxy Note 3 piyasaya sürülmeden önce S4‘e olan ilgiyi bu sayede devam ettirebilir.