Apple iOS 8.0 ile mesajlaşma, fotoğraf paylaşımı gibi her  gün kullandığınız uygulamalarda önemli değişiklikler getirdiği iddiasında.

İşte yenilikler…

  • Yeni Fotoğraflar uygulamasında, fotoğraflarınızı sizin için organize eden akıllı albümler ve yeni arama özellikleri var. Böylece, en sevdiğiniz fotoğraflarınızı bulmak ve yeniden keşfetmek artık çok daha kolay. Üstelik, yeni ve güçlü düzenleme araçlarıyla, fotoğraflarınızı çektikten hemen sonra güzelleştirebiliyorsunuz.
  • Mesajlar, şimdi ailenizle ve arkadaşlarınızla her zamankinden daha iyi bir şekilde iletişimde olmanızı sağlıyor. Herhangi bir yazışmaya dokunarak sesinizi ekleyebiliyorsunuz. Gördüğünüz bir şeyin videosunu o anda çekip gönderebiliyorsunuz. Ailenizin ve arkadaşlarınızın nerede olduğunuzu görmeleri için konumunuzu kolayca paylaşabiliyorsunuz. Bir mesaj grubundaki fotoğraflara ve videolara göz atmak da çok kolay. Gönderilen tüm fotoğrafları ve videoları, eski mesajlara gitmek zorunda kalmadan görebileceksiniz. Aynı anda birden fazla fotoğraf ve video da gönderebileceksiniz.
  • iOS 8‘de, en çok konuştuğunuz insanlara erişmek için kısayollar ve e-postalarınızı yönetirken zaman kazandıran özellikler de var. İşte bunların tümü; iPhone, iPad veya iPod touch deneyiminizi mükemmelleştirmek için. Kısa mesajlar, e-postalar, takvim davetleri, anımsatıcılar ve hatta Facebook gibi uygulamalardan gelen bildirimleri, çalıştığınız uygulamadan çıkmadan, doğrudan bildirim kutucuğundan cevaplayabilirsiniz. Önemli mesajları, o an yapmakta olduğunuz işi bırakmadan kolayca cevaplayabilirsiniz. Üstelik, Mail uygulaması iletinin içinde bir rezervasyon, uçuş onayı veya telefon numarası algıladığında, size bir bildirimle haber verir. Takviminize bir etkinlik veya kişilerinize bir telefon numarası eklemek için sadece dokunmanız yeterli.
  • Ailenizin altı üyesi, iTunes ve App Store‘dan satın aldıklarını aralarında kolayca paylaşabilir. Üstelik birbirinizin fotoğraflarını, takvimlerini, konumlarını ve daha fazlasını da takip edebilirsiniz.
  • Şimdi her yerde, her belge üzerinde çalışabilirsiniz. Buna iCloud’daki sunumlar, PDF’ler, görseller ve çok daha fazlası dahil. Üstelik hangi aygıtta çalışırsanız çalışın; Mac‘iniz ve PC’niz de dahil.
  • Şimdi aktivite izleyiciniz, kalp atış hızı monitörünüz, diğer sağlık ve fitness uygulamalarınız birbirleriyle haberleşebiliyorlar. Yani sizin için daha da sıkı çalışıyorlar. Üstelik, tüm bu bilgilere kolayca okunan bir gösterge panelinden erişilebiliyor.
  • Birden fazla Apple aygıtı olanlar için her şey daha da iyi hale gelmek üzere. Şimdi bir e-posta iletisine bir aygıtta başlayıp, sorunsuz bir şekilde başka bir aygıtta devam edebiliyorsunuz. Üstelik, iPhone sahipleri telefon çağrılarına Mac veya iPad’lerinden cevap verebiliyor ve bu aygıtları kullanarak SMS mesajları da gönderebiliyorlar. Şimdi bir e-postayı iPhone’unuzda yazmaya başlayabilir ve Mac’inizin başına oturduğunuzda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İsterseniz Mac’inizde ziyaret ettiğiniz bir sayfayı, iPad’inizde incelemeye devam edebilirsiniz. Aygıtlarınızı ortak bir iCloud hesabına bağladığınızda tüm bunlar otomatik olarak gerçekleşir. Handoff özelliğini Mail, Safari, Pages, Numbers, Keynote, Harita, Mesajlar, Anımsatıcılar, Takvim ve Kişiler gibi en sevdiğiniz uygulamalarla kullanabilirsiniz.

iphone 4S, 5, 5s, 5c, iPad 2, üçüncü jenerasyon iPad, iPad Air, iPad mini ve Retina ekranlı iPad mini cihazları için yayınlanan iOS 8.0′i cihazınızın Ayarlar bölümünden Yazılım Güncelleme’yi seçerek yükleyebilirsiniz.