Ödeme sistemleri sektörünün ve e-ticaretin lider ismi PayPal, başlattığı e-ihracat seferberliğini bir adım ileri taşıyor. Türkiye’deki orta ve küçük ölçekli şirketlerin e-ihracata katılımlarını artırmayı hedefleyen ‘Ben Kazanıyorum, Türkiye Kazanıyor’ kampanyası kapsamında PayPal, Türkiye’yi karış karış gezerek girişimcilere ulaşıyor.

Ana fikri, girişimcilerin yurtdışına ürün ve hizmet satarak hem kendilerinin kazanmasını hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak olan ‘Ben Kazanıyorum, Türkiye Kazanıyor’ kampanyası sayesinde, 250-300 milyon dolar seviyelerinde olan Türkiye’den yurtdışına online ürün satışının önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 2-3 milyar dolar seviyesine ulaşabilmesi.

Kurumsal küçük ve orta ölçekli firmalar ile bireysel girişimcilerin ve hatta hane halklarının e-ihracata dahil edilmesi amacıyla “www.benkazaniyorumturkiyekazaniyor.com” portalini hayata geçiren PayPal, e-ticaretin yurt çapında bilinirliliğini artırmak için kurulan eğitim firması eticaretSEM ile güç birliği yaparak, E-ticaret ve Dijital Pazarlama Konferansları kapsamında Türkiye’nin çeşitli kentlerinde e-ticaret ekosistemi içerisinde faaliyet gösteren şirket ve girişimcilere eğitim veriyor.

İlki 4 Kasım’da, İstanbul’da gerçekleştirilen eğitimler, Ankara’dan Gaziantep’e, Trabzon’dan Mersin’e, 16 büyük ilde 15 günde bir düzenlenecek. Girişimcilere e-ticarete başlamanın yollarının anlatıldığı ve sınır ötesi ticaretle ilgili bilgilerin paylaşıldığı etkinliklere,PayPal Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Direktörü Kıvanç Onan ile PayPal Türkiye Kurumsal Satış Direktörü Cenap Doğru katılacak. Online ticaret alanında deneyim sahibi pek çok ismin eğitmen ve konuk olarak yer alacağı etkinliklere katılım ücretsiz. Program ve eğitimlerle ilgili detaylı bilgiye www.eticaretsem.com adresinden ulaşılabilir.

______________________________________________________________________________________________________

PayPal Hakkında

PayPal, insanlara hem finansal bilgilerini paylaşmadan kolayca para transferi yapabilme imkânı hem de banka hesaplarını veya kredi kartları kullanarak ödeme yapabilme esnekliği sunuyor. 157 milyon aktif dijital cüzdana ulaşarak bireylere ve ticari işletmelere birbirleriyle güven içinde online, mağazadan ve mobil cihazlardan kaynak alışverişi yapma olanağı sunan bir ekosistem sağlıyor. 203 pazarda, 26 para biriminde hizmet veren PayPal, 100 farklı para birimiyle ödeme alabiliyor ve banka hesaplarına 57 farklı para biriminde transfer yapabiliyor. Daha fazla bilgi için www.paypal-media.com, Twitter, Facebook, YouTubeLinkedIn, PayPal-Forward