#SosyalMedya – Pinterest API’sini internet sitesine embed pinler eklemek isteyenler için açtı.

Artık Pinterest‘in ortakları en popüler olan pinlerini ana sayfalrına ekleyebilecekler. Walmart, Disney, Mashable gibi şirketlerin arasında yer alan ortaklar artık pinlerini internet sitelerinde paylaşabilecek.

Bu özelliğin yanı sıra kullanıcılar internet siteleri üzerindeki pinleri tekrardan paylaşacak. Ayrıca içerikler gerçek zamanlı olarak güncelleniyor ve ne kadar fazla kişi pin ile etkileşime geçerse bu eş zamanlı olarak internet sitesindeki emden olan pinde görülebilecek.

Pinterest bu özelliği önümüzdeki haftalarda diğer şirketler için paylaşmayı planlıyor. Ayrıca Pinterest arama sonuçlarında çıkan sonuçlarla ilgili olarak yenilikler de yaptı. Artık promosyonlu pinler arama sonuçlarında daha fazla yer alacak. Ayrıca bir pin silindiyse ve ona girilmeye çalışırsa bir hata mesajı yerine artık en sevilen pinler çıkacak.

Markalar embed edecekleri pinler için fazladan bir ücret ödemeyecek. Pinterest’in bu özelliği sayesinde hem pinler ile etkileşim artarken hem de Pinterest reklamlarının değeri artacak.