#SosyalMedya – Twitter‘da başka birisinin paylaştığı bir tweeti tekrardan paylaşmaya retweet denir. Bu sayede orjinal tweet Twitter içinde kullanıcıdan kullanıcıya yayılır.

Önemli bir haberi, bir makeleyi, güzel bir sözü tekrar paylaşabilir yani retweet edebilirsiniz. Retweet sayesinde tweetler bir dalga etkisi ile yayılır ve çok daha fazla insana ulaşır.

Bir tweeti retweet ettikten sonra bu retweeti geri almak mümkündür. Bunu tweeti alt tarafındaki menüden kolayca yapabilirsiniz.

Ayrıca retweet yapabilen otomatik sistemlerde mevcuttur. Genellikle bu hizmet karşılığında sayfanızda reklam yayınlayan bu servisler sayesinde tweetleriniz daha fazla retweet alabilir.

Aynı takipçi arttırma sitelerinde olduğu gibi sizi kimlerin takip ettiğini bilmediğiniz gibi kimlerin retweet yaptığını da bilemezsiniz. Bu nedenle çok işlevsel değildir bu yöntemler.

Daha fazla retweet alabilmek için insanların ilgisini çeken ve onlarda paylaşma isteği oluşturan tweetler atmanız gerekir. Twitter üzerinde daha neşeli ve eğlenceli sözler fazla retweet almaktadır. Ayrıca önemli insanların sözleri de retweet alma konusunda oldukça başarılıdır.