Samsung‘un aynasız, Android ile çalışan kamera üreteceği bir süredir konuşuluyordu. Geçtiğimiz günlerde ise bu cihazın fotoğrafları internete düştü.

Samsung Galaxy NX ismini taşıyan cihaz fotoğraflarda da görüldüğü gibi Android işletim sistemini kullanıyor. Cihazın ismi ise Samsung‘un aynasız bir diğer fotoğraf makinesi olan NX200 ile örtüşüyor ve bu bize fotoğrafların gerçek olabileceğini söylüyor. Ayrıca fotoğraflarda 18-55mm, 28-200mm ve 85mm prime lens ile gözüküyor. Samsung NX200 için üretilen lensler bu cihazda da çalışabilecek.

Ürün ile ilgili teknik bilgiler şu an için kesinleşmiş durumda değil ancak bazı bilgiler tahmin edilebiliyor. Bu bilgiler arasında cihazın arka yüzünde fiziksel bir tuş olmadığı da var. Cihazın arka tarafındaki 4.3 inç büyüklüğündeki ekran ile cihazın tüm fonksiyonlarına erişebileceksiniz. Ancak arkada tarafta tuşlar olmadan bir DSLR makinenin ayarlarını yapmanın nasıl olacağını şu an için bilmiyoruz. Belki fotoğraf çekerken ekranın şekli değişiyordur ve bu sayede gerekli olan ayarlar ekrandan yapılabiliyordur.

Cihazın yan tarafında 3.5mmlik bir giriş bulunuyor ancak bu girişin kulaklık için mi yoksa mikrofon için mi olduğu şu an için bilinmiyor. Cihaz 20 mega piksellik APS-C sensör ile geleceği tahmin ediliyor. Bu çözünülürlük günümüz DSLR makineleri arasında oldukça önemli bir çözünülürlük olarak karşımıza çıkıyor.

4 çekirdekli Exynos işlemcisini kullanacak olan NX 2GB RAM, 16GB dahili hafıza 35600 ISO’da fotoğraf çekebilme gibi özellikler ile birlikte gelecek. Ayrıca cihaz Full HD video kaydı yapabilecek.

Samsung‘un bu cihazı 20 Haziran’da düzenleyeceği etkinlikte tanıtması bekleniyor.