Samsung Berlin’deki büyük etkinliğinde beklendiği gibi Galaxy Note 3‘ü tanıttı.

Samsung, Note serisini daha ince, daha hafif, daha büyük ve daha iyi yapmak istemiş. Önceki modelden 02. inç daha büyük olan ekranının yanında sıcak kaplaması içimizi ısıtıyor Note 3 Knox adı verilen bir güvenlik sistemi ile birlikte geliyor. Bu sistem sayesinde hassas uygulamalar ve bilgiler daha güvenli bir alanda çalışabiliyor.

Samsung Note 3’ün ekranının Note 2 den büyük olmasına rağmen uzunluğunun aynı kaldığını söylüyor. Üç renk ile gelecek olan Note 3 siyah ve beyaz ve pembe renklerinden birisini seçebilecek. Ayrıca 10 farklı renkte kapakla renk çeşitliliği arttırılabilecek.

S Pen kaleminin yeteneklerinin arttığını görüyoruz. Ekrandaki bir nesneye tıklandığı zaman karşınıza bir menü çıkıyor ve bu menü üzerinden seçim yapabiliyorsunuz. Ayrıca Note 3‘ü satın alanlara 1 yıllık Evernote üyeliği hediye ediliyor ki bu oldukça güze bir gelişme.

Çoklu pencere sayesinde aynı anda iki uygulamanın çalışmasını aynı ekranda görebiliyorsunuz. Ayrıca bir resmi çoklu Note 3 ekranında gösterebilmek gibi bir özellik deeklendi ama bu özelliğin diğer Galaxy cihazlarına gelip gelmeyeceğini bilemiyoruz.

Galaxy Note serisinin yeni ürünü olan cihaz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 işlemcisini kullanıyor ve 2.3GHz hızında.