Bildiğimiz gibi Samsung S4‘ün başarısını durdurmak istemiyor ve o aileye yeni üyeler katmaya çalışıyor. Zoom özelliğine sahip S4 Zoom ve S4 Mini serinin diğer üyeleri. Ancak bu üyelerin arasında öyle bir tanesi var ki suya ve toza karşı korumalı olacak.

Evet, S4 Active‘den bahsediyoruz. En son sızıntı ile birlikte telefonun yan tarafı ortaya çıktı ve bize toz ve su koruması sağlayan kaplamayı gösterdi.

S4 ile aynı özelliklere sahip olması beklenen cihaz bu ek olarak suya ve toza karşı koruma sunuyor. Cihaz üzerinde yapılacak bir değişiklik ise suya ve toza karşı koruma sağlayan bölümdeki kaplama. Bu da bize normal S4‘ten daha farklı bir telefon görme imkanı sağlıyor.

Sony Xperia Z ile bu alanda yarışacak olan cihaz S4’ün üstün özellikleri ile bir adım öne geçmeyi planlıyor.  Bu alanda henüz bir cihaz üretmeyen Samsung Galaxy S4 Active sayesinde bu boşluğu doldurmak istiyor.

Ayrıca cihazın özellikleri resmi olarak doğrulanmasa da sızıntıları birleştirdiğimizde ortaya oldukça yetenekli bir telefon çıkıyor. 1.9 GHz Qualcomm Snapdragon 600 işlemci ile birlikte gelmesi beklenen cihaz büyük ağabeyi gibi Full HD çözünürlüğü destekleyecek. Ekran büyüklüğü 5 inç olması beklenirken kamerası 8MP çözünürlüğünü destekleyecek. Ayrıca telefon LTE desteği de sunacak.

Görüldüğü gibi Samsung rekabetten kaçmıyor ve her alanda rekabet için hazır bir şekilde bekliyor. S4’ün çeşitlerinin sayılarının artması da aslında bunun bir göstergesi. Şirket herkese göre bir S4 çıkarmanın peşinde aslında. Bu sayede pazarın daha geniş bir bölümüne yayılmak istiyor.