Samsung Galaxy S4‘ü piyasaya süreli aylar oluyor ve Galaxy Note 3‘ün çıkmasına oldukça az bir zaman kaldı. Durum böyle olunca da Galaxy S5 hakkında söylentiler çıkmaya başladı.

ETNews Samsung‘a bir akıl veriyor ve bir sonraki Galaxy S serisi cihazda metal bir gövde kullanmasını söylüyor. Kaynağa göre Samsung yeni kasa için çalışmalarını biraz daha hızlandırmak zorunda.

Ancak bir diğer taraftan Samsung’un plastik kasadan vazgeçeceğine inanmakta zorlanıyoruz. Bu söylentileri Galaxy Note 2 için de duymuştuk ancak boş çıkmıştı. Galaxy S4 içinde yine aynı söylentiler ortaya atılmıştı ve elbette Galaxy Note 3 için de söylendi bunlar. Ancak hepsinde Samsung‘un bu değişimi yapmakta biraz utangaç davrandığını gördük. Elbette söylediğimiz gibi bize göre düşük olasılıklı bir ihtimal ama gerçek olmasını diliyoruz.

Samsung metal kasayı ilk kez Galaxy S4 Active isimli cihazında kullanmıştı. Aslında bu bizim hep hayalini kurduğumuz şeydi ve oldukça mutlu olmuştuk bu gelişmeden. Samsung bu sebepten ötürü tasarım için büyük övgüler aldı ve ürün büyük beğeni topladı.

Ayrıca metal (büyük olasılıkla alüminyum) gövde telefonun görüntüsüne de büyük katkılar sağlayacaktır. Günümüzde akıllı telefonlarda kalite sembolü haline gelen metal gövdenin eksikliği Samsung açısından büyük olmasa da bir sorun oluşturuyor. Belki, yani bize göre Samsung metal gövdeli daha üst bir seri üzerinde de çalışabilir. Bu sayede en büyük rakibi olan Apple‘a gerçek anlamda onun sınıfındaki bir ürünle kafa tutmayı başarabilir. Samsung her ne kadar daha yeni teknolojiler sunsa da metal gövdenin eksikliği hissediliyor ve iPhone bu konuda bir adım ileriden gidiyordu.