Samsung bu yıl ilk kez olarak geliştiriciler konferansı düzenlemeye karar verdi. Ekim ayında düzenlenecek olan organizasyon iki gün sürüp şirketin düzenleyeceği ilk büyük ölçekli organizasyon olacak.

Samsung bu etkinliği hazırladığı bir internet sayfası ile duyurdu. Konferansta çoklu platform ve çoklu ürün tanıtımı yapılması bekleniyor. Özellikle dijital oturma odası konsepti üzerine inşa edilecek konferans çeşitli Samsung ürünleri de tanıtılacak.

Samsung‘un elektronik alanında ne kadar aktif olduğu düşünüldüğünde konferansın kapsama alanının büyüklüğü ortaya çıkıyor. Akıllı televizyonlardan, Blue-ray oynatıcılara, laptoplara, akıllı telefonlara, tabletlere ve kameralara kadar uzanan geniş ürün portföyü sayesinde bu konferansın yeni ürün tanıtımlarına fazlasıyla yer vereceğini düşünebiliriz. Ayrıca firmanın bu etkinlikte dükkan içinde dükkan tarzında bir konsepti benimseyeceği düşünülüyor.

Aslında son zamanlarda firmanın daha agresif bir duruş sergilediğini görebiliriz. Özellikle ürünleri arasındaki ilişkiyi ve bağlantıyı başka markalarca desteklememesi bu agresifliğin bir parçası olarak gözüküyor. Galaxy S4‘te bulunan bazı özellikler sadece 2013 model Smart TV akıllı televizyonlarında kullanılabilir.

Şimdiye kadar geliştirici konferansları Apple ve Microsoft tarafından yapılıyordu. Apple‘ın WWDC isimli geliştiriciler konferansı her sene büyük bir ilgiyle takip ediliyor ve pazar üzerinde oldukça büyük etkiler yaratıyordu. Samsung ise benzer bir etkiyi yaratmak isteyip yeni ürün tanıtımlarını ve diğer gelişmeleri daha büyük bir gösteri ile kullanıcılarına tanıtmayı tercih etti. Ayrıca bu toplantıda ürünleri arasında daha fazla bağlantı imkanları ve daha iç içe çalışan cihazlar görmeyi de bekliyoruz.