Akıllı saat savaşları hızlı bir şekilde devam ederken Samsung‘un akıllı saatinin prototipi Venturebeat ekibinin elinde geçti.

Galaxy Gear isimli bu cihaz aslında yakın zamanda tanıtalacak ilk akıllı saat olma özelliğini taşıyacak. Bir diğer taraftan normalde bir videodan yakalanan bu fotoğrafın dağıtılması yasak. Ancak bu fotoğrafların sızmasına bir engel değil.

Cihazı incelemeye başladığımız zaman gri ve siyah renkte olduğunu görebiliyoruz. Ancak cihazın piyasaya sürülmesi ile birlikte yeni renk seçeneklerinin ekleneceği de söylentiler arasında kendine yer alıyor. Cihazın üst tarafında 4 mega piksellik bir kamera bulunuyor. Kamera fotoğraf çekme özelliğinin yanı sıra sağlık durumunu takip edebilecek özelliklere de sahip. Özel bir yazılım sayesinde yediğiniz yiyecekteki yağı veya takılı alılayabilecek cihaz ve belki de bu şekilde beslenme tavsiyeleri önerebilecek.

Cihazın ekranı 3 inç büyüklüğünde olacak ve tahminlerimize göre bir tür OLED ekran olacak. Kare biçiminde olan ekranın çözünürlüğü ise şimdilik bilinmiyor.

Sesli komutlarınızı S Voice uygulaması sayesinde algılayabilecek olan cihaz Bluetooth ve Wi-Fi sayesinde akıllı telefonlar ile birbirlerine bağlanabilecek. Ayrıca Wi-Fi bağlantısı sosyal medya ile uyumlu bir şekilde çalışabilme imkanı da sunacak.

Venturebeats‘in raporuna göre Galaxy Gear‘ın pili 10 saat kadar gidebilecek. Pilin gücü açıklanmamış olsa da fotoğraftan da anlaşılabileceği gibi cihaz oldukça büyük olacak. Klasik bir saatten oldukça büyük olması beklenen cihazın son boyutları ile ilgili bir bilgi ise şu an için bulunmuyor.

Elbette bu ürün hakkındaki detaylı bilgileri 4 Eylül tarihinde düzenlenecek olan Galaxy Note III etkinliğinden alabileceğiz.