Snapchat’ın azalan kullanıcıları bir süre daha dayanabilecek çünkü yeni özellikler onları bekliyor.

Snapchat yeni geliştidiği özelliği olan Snapchat Stories‘i tanıttı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar fotoğraf ve vidyoları derleyebilecekler. Kullanıcılar fotoğrafları Snapchat Stories yani hikayeler albümüne ekleyebilecek. Kullanıcının arkadaşları da bu hikayeleri görebilecek.

Yalnız bu resim ve videolar sadece 24 saat süreyle kullanılabilir durumda olacaklar. Daha sonra yeni resim ve videolara yer açabilmek için eskileri silinecek. Ayrıca her resim ve fotoğraf onları görenlerin bir listesini de taşıyacak.

Bu yeni güncelleme uygulamaya yepyeni bir bakış açısı kazandırıyor. Facebook ve Twitter gibi insanlar Snapchat üzerinden akışı takip edebilecek ve böylece her gün yeni hikayeler görme şanslarına kavuşacaklar.

Şirketler için yeni bir alan oluşturan bu güncelleme ile şirketler her gün kendi hikayelerini anlatabilecekler. Ancak videoların bulunması mevcut durumda bir sıkıntı oluşturuyor. Ancak Snapchat bu konuda bir güncelleme daha yapacaktır diye düşünüyoruz.

Birçok yoldan yeni güncelleme uygulamanın gidiş yönünde değiştirdi. Özel konuşmalardan halka açık gönderilere doğru ilerleyen şirket bu açıdan Instagram benzeri bir görüntüye kavuştu. Elbette bu güncellemenin uygulamanın orjinal amacını nasıl etkileyeceği şu an için bilinmiyor.