#SosyalMedya – Markalar için sosyal medyanın çok önemli bir araç olduğunu biliyoruz. Özellikle marka bilirliği ve müşteri kazanma konusunda sosyal medya önemli işler yapabiliyor.

Peki Facebook ve Twitter kullanıcılarını nasıl müşteriye dönüştürebilirsiniz bunu düşünmek gerekiyor.

1. Aramalarda gözükün: her gün 340 milyon insan Twitter’ı kullanıyor ve her konuda tweetler atıyorlar. Sizin yapmanız gereken şey belirli anahtar kelimeleri aratıp aradığın kelimelerle tweet atan kullanıcılara cevap yazmanız. Ayrıca rakipleriniz ile etkileşime geçen kullanıcıları bulmak da önemli bir yöntemdir.

2. Resim kullanın: Unutmayın bir resim binlerce kelimeye değerdir ve siz tek bir kelimeyle çok daha fazla şey anlatabilirsiniz.

3. Rekabet oluşturun: Bir diğer önemli noktada takipçileriniz arasında bir rekabet oluşturmanızdır. Küçük yarışmalar, etkinlikler düzenleyin ve onların mücadele etmelerine izin verin.

4. Diğer platformları kullanın: Sosyal medya sadece Facebook veya sadece Twitter değildir. Diğer sosyal ağları da kullanmanız onlardan da faydalanmanız anlamına gelecektir. Ayrıca her sosyal ağ size farklı olanaklar sunacaktır.

5. Kişiselleştirin: Canlı sohbet ekleyin sitenize ve insanlara yaşayan bir varlık olduğunuzu hissettirin. Ayrıca yapacağınız paylaşımlar ezbere olmasın. Paylaşımlarınızın içinde duygularınıza yer verin. Müşterileriniz sizin yaşadığınızı ve gerçek olduğunu bilmek isteyecektir.

6. Müşterilerinizin kendilerini göstermesine izin verin: Bırakın müşterileriniz kendilerini göstersin. Bir fotoğraf yarışması yapın ve size gönderilen tüm fotoğrafları yayınlayın. Müşterilerinizin sizin sosyal programınıza katılmalarına izin verin. Bu sayede onlar daha fazla kendilerininmiş gibi hissedeceklerdir.