#SosyalMedya – Aylık 232 milyon aktif kullanıcısı bulunan Twitter‘da bazı kullanıcıların biraz sorunlu göründüğünün farkına varmışsınızdır.

Twitter‘ın karanlık tarafında yaşayan bu kullanıcılar sanki farklı bir dünyada yaşamaktadırlar. Ancak işin garibi onların daha fazla dikkat çekici olmalarıdır.

Bu yazımızda size nasıl Twitter‘da sorunlu birisi olacağınızı anlatacağız.

1. Şikayet edin: Her şeyden şikayet edebilirsiniz. Pazartesilerinden, işe gitmekten, sabahları uyanmaktan, tuttuğunuz takımdan şikayet etmeniz doğaldır. Ancak gerçekten sorunlu birisi gibi görünmek istiyorsanız isim vermeyin. İnsanlar üstlerine alınsın, size soru sorsunlar.

2. Reddedin: Bu aşamada size yapılan yorumlara hemen cevap vermemek yatıyor. İnsanlara hemen cevap vermeyin. Bırakın ortalık biraz kızışsın sonra cevap verirken de açık olmayın, net cevaplar vermeyin.

3. Derinleri sorgulayın: Baktınız attığınız tweet insanların ilgisini çekti biraz daha derine inin. Daha derinleri sorgulayın, biraz daha sert olun, acımayın.

4. Cevaplara çalışın: Aslında en iyi yorum yazan insanları araştırıp onların neler yazdığınızı okumanız gerekiyor. Daha sonra onların yazım tekniklerini kendi tarzınız ile birleştirmelisiniz.

Eğer bu maddeleri yaparsanız Twitter’da sorunlu birisi olarak görülmeniz oldukça kolay olacaktır.