Twitter diğer sosyal ağlardan daha farklı büyüme formülü izliyor. Şirket geçtiğimiz gün 24 tweet uzunluğunda bir duyuru yaparak Amerika Güvenlik ve Değişim komisyonuna başvuru yaptığını duyurdu.

Bu anlaşmaya göre geliri bir milyar dolardan az olan şirketler bazı özel bilgilerini gizli tutabiliyorlar. Böylece diğer şirketlerle girdikleri rekabetlerde onları güçsüzleştirecek bir olay olmuyor. Birçok şirketin kullandığı bu yöntem ile şirketler bilgilerini meraklı gözlerden uzak tutmuş oluyorlar.

Bir karara varılmadan önce Twitter 21 günlük bir inceleme sürecinden geçecek ve bu günlerin sonunda ne olacağına karar verilecek.

Bu eylem aslında küçük şirketlerin halka açılmasını daha ucuzlaştıran bir yöntem. Mailyetleri azaltan bu yöntem ile şirketler ortalama olarak 3.7 milyon dolar ödüyor.

Elbette Twitter’ın halka açılması son günlerin en çok konuşulan konusu olabilir ancak şirket bu yolda emin adımlar atıyor gibi görünüyor. Özellikle halka arz başvurusunu yapması onun ne kadar kararlı olduğunun kanıtı aslında. 10 milyar dolarlık bir değere sahip olan şirket halka açılmak için yeteri kadar büyüdüğünü düşünüyor olmalı.