Popüler mikro blog servisi Twitter iOS ve Android uygulamaları güncelledi. Yeni güncelleme ile uygulamaya daha fazla sosyal içerik, arama sonuçlarında fotoğraf galerileri gibi özellikler eklenirken en önemli yenilik login onaylama bölümünde yapıldı.

Bundan sonra Twitter mobil uygulaması ile yapacağınız aramalarda karşınıza tweetleri çıkan kullanıcılara nasıl bağlanacağınızı gösteren bir menü çıkacak. Bu menü aracılığı ile istediğiniz kullanıcı ile etkileşime geçmeniz çok daha kolay olacak.

Ayrıca arama sonuçlarında fotoğraf galerileri karşınıza çıkabilecek. Arama sonucunda çıkan fotoğraflara bakarken “view more photos” yani daha fazla fotoğrafa bak seçeneğini seçtiğiniz zaman fotoğraf galerisi ile karşı karşıya kalacaksınız. Aramanıza bağlı olarak karşınıza çıkacak küçük resimlerin arasında rahatlıkla ekranı kaydırarak dolaşabileceksiniz.

iOS kullanıcıları için fotoğraf galerisi seçeneği kullanıcı profillerinde de bulunacak. Kullanıcıların bütün fotoğraflarını görme imkânına kavuşacağınız bu galeride ayrıca listeleri ve listelere üye olanları yönetebileceğiniz seçeneklerde bulunacak. iPhone ve iPad kullanıcılarının faydalanacağı bu güncellemeyi kullanıcılar App Store‘dan indirebilecekler.

Hem iOS hem de Android kullanıcıları kullanıcı login ekranında telefon numarasına ihtiyaç duymayacaklar. Artık mesaj gönderme yoluyla da kullanıcı bilgileri doğrulanırken uygulamaya girebilmek daha kolay bir hala getirmiş durumda. Eskiden birden fazla hesabı bulunan Twitter kullanıcıları birden fazla telefon numarasına ihtiyaç duyuyordu. Yeni gelen özellik ile bu zorunluluk ortadan kalkmakla beraber kullanıcılara çoklu hesap yönetmede büyük bir kolaylık sunuluyor.