#SosyalMedya – Twitter yeni bir reklam özelliğini tanıttı. Artık birbiri ile bağlantılı birden fazla kelime arama sonuçlarında çıkacak.

Şirketin blogundan yapılan açıklamada bu yeni özelliğin nasıl çalışacağı anlatıldı. Bu özelliğe göre “Gerçekten kahveyi seviyorum” cümlesinde kahve ve seviyorum kelimeleri seçilebiliyor veya “bu kahveyi gerçekten sevdim” cümlesinde yine aynı kelimeler seçiliyor.

Ayrıca bu özellik yazım hatalarını, kısaltmaları da algılayabiliyor. Reklam verenler aramalarına yeni kelimeler ekleyerek onu genişletebiliyorlar.

Bu program ads.twitter.com sitesinde ve Twitter‘ın reklam verenler API’sinde yer alıyor. Şirketin Nisan ayında tanıttığı anahtar kelime reklam özelliğin bir parçası olan bu özellik reklam verenler tarafından kullanılabilir durumda.

Bu tanıtımlar şirket açısından oldukça verimli oluyor. Geçtiğimiz günlerde benzer bir tanıtımın ardınadn şirketin hisseleri 50 doalr seviyesine ulaşarak önemli bir yükseliş göstermişti. Yeni reklam çeşitleri ile birlikte şirket giderek daha fazla değer kazanıyor.