Akılı telefonlar yaygınlaştıkça bir taraftan uygulamalar giderek daha popüler bir hal alıyor. Yapılan yeni bir araştırma ülkelerin uygulama indirme oranlarını açıkladı.

Uyulama indirme oranının en yüksek olduğu Güney Kore’de ortalama olarak bir kullanıcı 40 uygulama indiriyor ve bunlardan sadece 2.7sine para veriyor. Bir diğer lider ülke olan Japonya ise 36.4 tane uygulama indirirken bunların 17.5ini para ödeyerek satın alıyor.  Bu alanda en yüksek satın alma oranına ulaşan ülke uygulamaya en çok para harcayan ülkelerden bir tanesi konumunda.

İsviçre 39.8 uygulama indirme ile listede ikinci sırayı alırken bunların sadece 9.4ü para ile satın alınıyor. Üçüncülüğü elinde bulunduran İsveç ise 39.3 indirme ve bunların 8.9 satın alma ile listenin üçüncü sırasında kendine yer buluyor.

Singapur ise bu listenin dördüncü sırasında. Yüzde 37.5 indirme ve bunların yüzde 6.3ünü satın alarak uygulama pazarındaki yerini gösteriyor.

Bu liste Statista tarafından hazırlanıp verileri kullanıcıların uygulama indirdiği Google’ın Our Mobile Planet kaynağından alıyor.