Son zamanlarda sınırsız koşu oyunlarında büyük bir artış ve onlara yoğun bir ilgi var. Durum böyle olunca oyun üreticileri bu oyunlara daha fazla ilgi göstermeye başladı. Bu türün en oyunu “After Earth” ismini taşıyor ve aynı isimdeki filmin bir uyarlaması.

Film sinemalarda gösterime girmeden bir gün önce iOS ve Android marketlerinde kullanıma sunuldu.

Oyun Temple Run gibi bir koşu oyunu. Ana karakter filmde olduğu gibi tüm eşyalara ve yeteneklere sahip durumda ve bu oyunu diğer koşu oyunlarından bir adım uzaklaştırıyor. Oyunda kimi zaman kayıyor, kimi zaman serbest düşüş deneyimi yaşıyor kimi zaman ise duvarlarda yürüyorsunuz.

Ayrıca oyunda bir dövüş modu da bulunuyor. Bu modda karşınıza çıkan düşmanlarınızla dövüşebiliyor ve yolunuza devam etmeniz için onları geçebiliyorsunuz. Ayrıca oyunun belirli noktalarında karşınıza daha güçlü bölüm sonu canavarları çıkıyor.

Oyun toplamda 20 tane bölümden oluşuyor ve ayrıca ilerledikçe açılan gizli görevler var. Ayrıca oyunun Infinity modunda amacınız daha uzağa gitmek oluyor. Hikaye modunda ise düşmanlarınız ile savaşıp bölümleri tamamlamak amacınızı oluşturuyor.

After Earth filminde terk edilmiş bir dünyada hayatta kalmaya çalışan Will Smith ve oğlu Jaden’ı görüyoruz. İkisi bir görev için dünyaya gelirken gemilerine bir astroid çarpıyor ve dünyaya düşüyor. Yaralanmış olarak dünyaya inen grup orada devasa hayvanlar arasında hayatta kalmaya çalışıyor.

Oyun Android ve iOS marketlerinde 99 sentlik bir ücretle indirilebiliyor. Film ise 31 Mayıs tarihinde sinemalarda gösterilmeye başlıyor.