#SosyalMedya – İnternet sitesi sahibi olunca işler karışmaya başlıyor. SEO, sosyal medya, email pazarlama, bloglar ve reklamlar derken insanın karşısına binlerce farklı seçenek çıkıyor.

Bütçenizi ve enerjinizi bu alanlara dağıtmak aslında sizi istediğiniz sonuçlara ulaştıramıyor. Bu yüzden sizin için doğru müşterilere nasıl ulaşabileceğinizi bilmeniz gerekiyor.

Daha başarılı sonuçlar alabilmeniz için öneriler hazırladık.

1. Yönlendirmeleri anlamak: İki çeşit yönlendirme olduğu söylenir. Bunlardan ilki domain adresleri diğeri ise bağımsız yönlendirmelerdir. Onları anlamak sizin için oldukça önemlidir. Yönlendirmelerin nereden geldiğini bilirseniz ona göre planlamalar yapabilirsiniz.

2. Her şeyi takip edin: Siteniz üzerindeki tüm verileri takip etmeniz gerekir. Bu sayede sizi en çok takip eden bölgeyi öğrenebileceğiniz gibi paylaşımları hangi saatte yapmanız ve hangi sosyal medyalara ağırlık vermeniz gerektiği de ortaya çıkabilir.

3. Sosyal olun: Sosyal medya doğrudan satış arttırıcı bir faaliyet olmayabilir ancak müşterileriniz ile kurduğunuz ilişkiyi güçlendirir. Ayrıca sitenize daha kaliteli müşteriler gelecektir.

4. Ortak fırsatları: Yürüdüğünüz yolun zor bir yol olduğunu unutmayın ve bu yolda yalnız olmak zorunda değilsiniz. Güzel işbirlikleri ile başarınızı arttırabilir ve daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.